A tradhëtojnë më shumë burrat apo gratë? Flet detektivja shqiptare

Shkenda Lili është një detektive private, e cila investigon çështje të ndryshme sipas kërkesave të klientëve. E diplomuar për juridik, Shkënda punon prej 4 vitesh në këtë fushë dhe ka një ekip prej 4 personash të tjerë. Detektivja ishte e ftuar sot në “E Diell” ku deklaroi se 70% e njerëzve në çift tradhtojnë. “Thuhet… Continue reading A tradhëtojnë më shumë burrat apo gratë? Flet detektivja shqiptare

E refuzoi pas 3 takimesh, djali i kërkon vajzës t’ia kthejë paratë e kafesë

Një djalë i ri po bën xhiron e rrjetit, pasi veprimi i tij është kthyer në qendrën e të gjitha bisedave. Ai i dërgoi një faturë për tre takimet që doli me vajzën Alex Colboth, pasi herën e katërt ajo e refuzoi. Alex postoi mesazhet e tij në Twitter: “Përshëndetje, Alex, shpresoj të jesh mirë.… Continue reading E refuzoi pas 3 takimesh, djali i kërkon vajzës t’ia kthejë paratë e kafesë

Do shkriheni së qeshuri me veset që ka çdo shqiptar

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht me atë që kemi trashëguar nga prindërit apo nga gjyshërit, të cilët duke i pasur gjërat me pakicë kanë qenë të detyruar të kursejnë për të bërë ekonomi. Pak mund t’i… Continue reading Do shkriheni së qeshuri me veset që ka çdo shqiptar

Si të jeni më të rinj? Doktori zbulon USHQIMET që e bëjnë të mundur

Një doktor i cili pretendon se trupi i tij është 20 vite më i ri sesa mosha e tij aktuale, ka treguar se cilat janë ushqimet që ju duhen për të pasur një jetë më të gjatë dhe për t’u dukur më i ri. Dr. Mark Hyman, 63 vjeç, ka postuar një video në TikTok… Continue reading Si të jeni më të rinj? Doktori zbulon USHQIMET që e bëjnë të mundur

Dyshoni se vuani nga anemia? Ja se si ta zbuloni, një nga simptomat e parë është…

Anemia është një gjendje që nënkupton mungesën e qelizave të kuqe të gjakut dhe elementeve të tyre ndërtuese, pra hemoglobinës në gjak. Shkaku kryesor i anemisë është mungesa e hekurit, i cili është funksionalisht i rëndësishëm për organizmin. Gjithashtu, shkaqet e mungesës së hekurit mund të jenë ushqimi i keq, aktiviteti fizik intensiv, çrregullimet e… Continue reading Dyshoni se vuani nga anemia? Ja se si ta zbuloni, një nga simptomat e parë është…

Mos vuani më! Ja si t’i shpëtoni alergjive të pranverës

Ditë të ngrohta, bimë të lulëzuara dhe një dëshirë e madhe për të shijuar një ditë në natyrë, kjo është dëshira e shumë njerëzve por për disa pranvera kthehet në një “makth”. Në fakt, nëse vuani nga alergjia, në periudhën prill-qershor, teshtitja, skuqja e syve dhe vështirësitë në frymëmarrje bëhen shoqërues të padëshiruar. Të ushqyerit… Continue reading Mos vuani më! Ja si t’i shpëtoni alergjive të pranverës

Magnetet dekorative dëmtojnë frigoriferin?!

Suveniret që sjellim nga udhëtimet tona përfundojnë gjithmonë në derën e frigoriferit. Ka njerëz që pretendojnë se këta magnete mund të gjenerojnë një fushë elektromagnetike dhe të dëmtojnë frigoriferin. Megjithatë, siç raporton kompania spanjolle që operon në sektorin e energjisë elektrike dhe gazit, Endesa, nuk është kështu. Kompania deklaron se: Gjithçka në lidhje me këtë… Continue reading Magnetet dekorative dëmtojnë frigoriferin?!

Të dielën ndryshon ora, si do të lëvizin akrepat?

Si çdo vit në agimin e të dielës së fundit të marsit do të kemi ndryshimin e orës. Më 26 mars, akrepat e orëve do të shkojnë një orë përpara. Vendet evropiane miratuan kohën e kursimit të ditës në shekullin e kaluar për të kursyer energji, veçanërisht gjatë kohës së luftës ose gjatë krizës së… Continue reading Të dielën ndryshon ora, si do të lëvizin akrepat?

Të dy pjesë e ‘BBV’, zbulohet çfarë e lidh jashtë Luizin dhe Gertin

Banori i cili u bë pjesë së fundmi e “Big Brother VIP2” ishte Gerti Koxha. Në klipin e tij prezantues, 25-vjeçari u shpreh se do të ‘rifreskojë atmosferën’ që ka ‘pushtuar’ shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Në klip ai tha me të qeshur se shtratin do donte ta kishte pranë çdo banori, përveç Luiz… Continue reading Të dy pjesë e ‘BBV’, zbulohet çfarë e lidh jashtë Luizin dhe Gertin