Horoskopi ditor për nesër, e Premte 31 Mars 2023

Dashi Kushtojini vëmendje maksimale sferës profesionale, për shkak se ka jo pak nervozizëm dhe presion, të cilin nuk do dini si ta menaxhoni. Në familje, euforia është në maksimum dhe do të dini si të përballoni çdo situatë. Demi Mos humbni kohë nga pushimet, por mundohuni që të liroheni nga angazhimet që keni, në mënyrë… Continue reading Horoskopi ditor për nesër, e Premte 31 Mars 2023

Published
Categorized as Lajme

Vëllai vr au kushërinjtë për disa degë ullinj! Plagoset me armë zjarri gruaja në Lushnje

Plagoset me armë zjarri motra e Kastriot Hasallës, i cili ndodhet në burg për vrasje. Kastriot Hasalla vrau Romeo Hasallën dhe plagosi 3 të tjerë pas sherrit për tokën në Garunjas. Në 29 korrik të vitit 2019, vëllezërit Kastriot dhe Afrim Hasalla kanë vrarë me armë zjarri kushëririn e tyre, Romeo Hasallën, pas një konflikti… Continue reading Vëllai vr au kushërinjtë për disa degë ullinj! Plagoset me armë zjarri gruaja në Lushnje

Published
Categorized as Lajme

Rama rrit pagat por “këput në mes” qytetarët, rritet çmimi i bukës

Kryeministri Edi Rama po kërkon prej kohësh rritjen e pagës minimale dhe asaj mesatare në vend, strategji që sipas tij do të ndalojë ikjen nga vendi. Por duket se kostoja do të bjerë sërish tek buka e qytetarëve të kryeqytetit dhe jo vetëm. Një furrë bukë në Tiranë, ka lajmëruar se nga nesër do të… Continue reading Rama rrit pagat por “këput në mes” qytetarët, rritet çmimi i bukës

Published
Categorized as Lajme

Çudit Damian Gjiknuri: Vërtet çmimet janë rritur, por nuk vd es njeri për bukë!

Deputeti i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri thotë se qeveria socialiste po zbaton politikat e duhura sociale, në një kohë kur ekonomia globale po përballet me të papritura. Gjiknuri mbështeti nismën për rritjen e rrogave dhe dhënien e bonusit për pensionistët, ndërsa pranoi se çmimet në vend janë rritur si pasojë e inflacionit. Megjithatë, Gjiknuri tha… Continue reading Çudit Damian Gjiknuri: Vërtet çmimet janë rritur, por nuk vd es njeri për bukë!

Published
Categorized as Lajme

Po ikin të gjithë! Eksperti i njohur ngre alarmin: Mund të mbetemi 1.5 milionë banorë

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha se arsyeja kryesore se pse duhet të rriten çmimet është largimi i popullsisë. Sipas tij Shqipëria është vendi i katërt në Europë që ka ritmin më të shpejtë të plakjes. I ftuar në Euroneës Albania, eksperti Çoçoli tha se rreziku që të mbetetmi 1.5 milionë banorë brenda një dekade… Continue reading Po ikin të gjithë! Eksperti i njohur ngre alarmin: Mund të mbetemi 1.5 milionë banorë

Published
Categorized as Lajme

Karamuço zbulon DETAJE të reja nga sulmi ndaj TCH: Godina u vëzhgua për dy javë nga persona të caktuar

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço i ftuar në “Top Talk” deklaroi se godina e Top Channel është vëzhguar për dy javë, përpara se të kryhej sulmi terrorist. Ai u shpreh se ka qenë një plan i mirëfilltë e gjithë ngjarja, ndërsa vëzhgimi zonës është bërë nga nëngrupe, të cilat presin porositë dhe pagesën që do… Continue reading Karamuço zbulon DETAJE të reja nga sulmi ndaj TCH: Godina u vëzhgua për dy javë nga persona të caktuar

Published
Categorized as Lajme

Deklarata e fortë e Karamuços: Policia e Shtetit ka zbuluar autorët e masakrës në Don Bosko, por..

I ftuar në emisionin “Top Talk”, eksperti i Kriminalistikës tha se Policia e Shtetit kanë zbuluar vrasësit e ngjarjes në Don Bosko. Karamuço tha se policia ka informacione dhe burime të sakta por është e vështirë që të lidhen provat, të cilat do të çojnë pas hekurave autorët që lanë të vdekur 58-vjeçaren Mimoza Paja… Continue reading Deklarata e fortë e Karamuços: Policia e Shtetit ka zbuluar autorët e masakrës në Don Bosko, por..

Published
Categorized as Lajme

“Përgatituni për fundjavën”/ Paralajmëron meteorologu dhe zbulon kthesën e fortë të motit

Dita e sotme do karakterizohet nga temperatura disi më të larta nga ditët e kaluara, ku përmirësimi është vënë re që në orët e para të mëngjesit. Sipas meteorologut Hakil Osmani i cili ishte në një lidhje direkte me “Breaking” në Top News, u shpreh se temperaturat në ditët në vazhdim do përsojnë një rritje… Continue reading “Përgatituni për fundjavën”/ Paralajmëron meteorologu dhe zbulon kthesën e fortë të motit

Published
Categorized as Lajme

Haradinaj pritet të bëhet president i Kosovës? Eksperti i njohur zbulon planin e fshehtë të SHBA-së

Analisti Drizan Shala, është shprehur se marrëveshjen përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë pritet ta nënshkruaj një president, dhe sipas tij përflitet që në krye të shtetit të Kosovës të vendoset Ramush Haradinaj. I ftuar në Euronews Albania, ai tha se partnerët kanë mbështetur parimet për të forcuar shtetin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe për… Continue reading Haradinaj pritet të bëhet president i Kosovës? Eksperti i njohur zbulon planin e fshehtë të SHBA-së

Published
Categorized as Lajme

“VIP-at vijnë në overdozë”/ Habit mjekja, zbulon personazhet e njohur që kërkojnë ndihmë në spital

Mjekja e Repartit të Toksikologjisë, Suela Xhufi e cila ishte e ftuar në një emision televiziv ka zbuluar se ka shumë raste të personave të njohur të ekranit, apo siç quhen ndryshe edhe VIP-a, të cilët paraqiten për të marrë ndihmë në spitalin shtetëror për shkak të overdozës nga droga. Mjekja Suela Xhufi: Po vijnë… Continue reading “VIP-at vijnë në overdozë”/ Habit mjekja, zbulon personazhet e njohur që kërkojnë ndihmë në spital

Published
Categorized as Lajme